Spanie – warunki dobrego wypoczynku

spokojny_senJak ważny jest sen w procesie odpoczynku i regeneracji wie chyba każdy. Im lepsza jego jakość, im jest spokojniejszy i pełniejszy tym lepiej. Jego długość również ma znaczenie. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu jest zakłócany odbija się to na naszym samopoczuciu kolejnego dnia.

Co może nam go zakłócić?

Jest wiele różnych powodów od zewnętrznych jak hałas, zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura otoczenia po wewnętrzne jak różne choroby w tym bezdech senny. Chrapanie może być objawem bardzo groźnego bezdechu sennego, który nieleczony prowadzi do dalszych powikłań.

Co warto zrobić?

Warto zadbać aby stworzyć sobie dobre warunki do spania. Zainwestujmy w wygodny materac, odpowiednią poduszkę, przewietrzajmy pokój przed snem. Czasami zmiana ustawienia łóżka może dać dobre rezultaty. Pora o której kładziemy się spać ma również niebagatelne znaczenie. Czasami zmiana nawet o 1h może rozwiązać problem przemęczenia kolejnego dnia. Jeżeli jednak mimo stworzenia sobie dobrych warunków do spokojnego snu nadal mamy problem z wysypianiem się warto problem przeanalizować głębiej.

Chrapanie

Jednym z podstawowych problemów jaki dotyka dużą część społeczeństwa ale głównie mężczyzn jest tzw chrapanie. Objawy wszyscy doskonale znamy. Szczególnie osoby przebywające w otoczeniu osoby dotkniętej tą dolegliwością mogą bardzo szybko zareagować i zwrócić uwagę. Jest bardzo wiele przyczyn chrapania oraz kilka metod leczenia. Na początku warto zastosować suplementację ponieważ jest to metoda naturalna, nieinwazyjna i bezpieczna. Tylko w skrajnych przypadkach, bardzo poważnych warto zdecydować się na zabieg operacyjny. Więcej na temat chrapania i metod walki z nim na stronie: http://snore-stop.info/.

Jedna odpowiedź do “Spanie – warunki dobrego wypoczynku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.