Polacy coraz chętniej stawiają na specjalistyczne, prywatne leczenie

Centrum Medyczne Gamma
Centrum Medyczne Gamma

Warszawskie Centrum Medyczne Gamma obchodzi 2. urodziny. Ponad 10 000 pacjentów, blisko 12 000 konsultacji i kilkaset przeprowadzonych zabiegów operacyjnych to tylko niektóre ze statystyk kliniki, która na co dzień łączy wiedzę i doświadczenie specjalistów różnych dziedzin medycyny z najnowszymi technologiami medycznymi.
Warszawskie CM Gamma to jeden z najnowocześniejszych prywatnych szpitali specjalizujących się w ortopedii i traumatologii w Polsce. Istnieje od 2013 roku. Założycielem ośrodka jest dr n. med. Grzegorz Adamczyk – specjalista w dziedzinie chirurgii rekonstrukcyjnej narządu ruchu, 4-krotny stypendysta rządu francuskiego w dziedzinie chirurgii rekonstrukcyjnej narządu ruchu, operator i konsultant wiodących klinik w Polsce i za granicą, członek Zarządu Europejskiej Federacji Ortopedii i Leczenia Urazów Sportowych, były lekarz polskiej kadry olimpijskiej w Siatkówce m.in. podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie
Centrum Medyczne Gamma - Grzegorz AdamczykMoim marzeniem było zbudowanie w Polsce kliniki ortopedycznej na najwyższym światowym poziomie. Miejsca, w którym jako lekarze będziemy mieli dostęp do najlepszego sprzętu diagnostycznego, operacyjnego i rehabilitacyjnego. Problemem współczesnej medycyny jest wąska specjalizacja, rozdrobnienie, słaba komunikacja pomiędzy przedstawicielami różnych dyscyplin medycznych. Tworzymy zespół lekarski, rehabilitacyjny, diagnostyczny, pielęgniarski, którego ambicją jest objęcie pacjenta całościową opieką. Chcemy, by nasz pacjent odczuł, że leczący go ludzie porozumiewają się między sobą i realizują jedną, spójną myśl w ramach ścisłej współpracy. Przywróciliśmy starą, a jakby zapomnianą formę konsylium, narady ekspertów różnych dziedzin w celu zapewnienia optymalnego sposobu działania, dla dobra naszego pacjenta. W dziedzinie ortopedii niektórzy nazywają nas „kliniką ostatniej nadziei” . Chcielibyśmy jednak być postrzegani jako „centrum medyczne pierwszego kontaktu”.

Szybka i trafna diagnoza oraz leczenie to bowiem klucz do jak najszybszego wyzdrowienia. Chodzi o to, by „dodać życia do lat, a nie lat do życia„.

Wysoka specjalizacja i innowacyjne technologie medyczne

Kompleksowa opieka lekarzy wielu specjalizacji, m.in. ortopedy, kardiologa, eksperta medycyny żywienia, reumatologa czy diagnostów doświadczonych w ocenie narządu ruchu, w połączeniu z możliwościami technologicznymi, które oferuje współczesna medycyna sprawiają, że klinika specjalizuje się w innowacyjnych na skalę kraju zabiegach. Niedawno w Centrum Medycznym Gamma przeprowadzono pierwszy w Polsce (i unikalny na skalę Światową) zabieg usunięcia nowotworu kości śródręcza i zastąpienia usuniętej kości specjalnym „złotym” implantem. Klasyczna operacja wymagała usunięcia dwóch kości śródręcza i dwóch palców, wytworzony „na miarę” implant pozwolił na zachowanie tej samej radykalności onkologicznej, ocalenie palca wskazującego oraz serdecznego i powrót do pracy. Ponadto, klinika specjalizuje się w innowacyjnych, endoskopowych technikach leczenia kręgosłupa wykorzystujących takie technologie jak system Spine View oraz implanty takie jak Dtrax czy Spine Jack.

Leczenie bólu

Ponad 90% ofiar wypadków, czy urazów sportowych, stale odczuwa po nich ból. Ambicją zespołu Centrum Medycznego Gamma jest pomoc naszym pacjentom w wyleczeniu bólu. Stworzyliśmy w tym celu wielospecjalistycny zespół lekarski – ortopedyczny, neurochirurgiczny, neurologiczny, rehabilitacyjny. Dysponujemy pełną skalą możliwości technicznych – zabiegami fizjoterapeutycznymi, możliwością wykonywania blokad w warunkach bloku operacyjnego, wielomiesięcznymi, niekiedy trwałymi „wyłączeniami bólowymi” zniszczonych stawów (termolezje), całą gamą zabiegów operacyjnych. Pacjent musi aktywnie podchodzić do swego problemu, ale jeśli dobrze współpracujemy – wiele możemy razem zdziałać. Potrzebne jest zrozumienie istoty problemu, leczenie. Branie tabletek do końca życia nie jest żadnym rozwiązaniem, wiążę się z uzależnieniem i ryzykiem powikłań.

Uraz, jako „sygnał problemu”

Obecnie coraz dłużej chcemy być aktywni, uprawiać sport czy turystykę. Ale jednocześnie często nie potrafimy sobie odmówić innych przyjemności życia. Bardzo często uraz sportowy jest spowodowany lub komplikowany otyłością, zaburzeniami metabolicznymi, takimi jak dna moczanowa, czy cukrzyca, choroby kardoiologiczne. Często jesteśmy pierwszymi lekarzami, którzy od lat po raz pierwszy uważnie badają ofiarę kontuzji. Proponujemy aktywne, całościowe podejście do swego zdrowia. Nie chodzi tylko o wyleczenie skręcenia stawu skokowego, ale poradę dietetyczną, internistyczną, kardiologiczną i pozytywny program pełnego leczenia. Potraktujmy pierwszy poważny uraz sportowy jako ostatnie „czerwone światło”.

Klinika nastawiona na pacjenta

W Centrum Medycznym Gamma, skierowanym do wszystkich osób żyjących aktywnie, leczenie każdego pacjenta oparte jest łączeniu wiedzy specjalistów różnych dziedzin medycyny, z których każdy włączony jest w spójny program rozpoznawania i leczenia zaburzeń narządu ruchu. Ich wspólne zaangażowanie jest gwarancją szybkiego powrotu do pełnego zdrowia – często uraz kostny jest bowiem tylko skutkiem większego problemu, np. zaburzeń metabolicznych. Rosnące zaufanie do specjalistów CM Gamma wśród pacjentów obrazuje poniższy wykres, gdzie wzrost liczby pacjentów w roku 2013 do 2014 wyniósł aż 236%, a dane pochodzące z końca kwietnia 2015 roku wskazują, że w pierwszym kwartale 2015 roku, pacjentów jest już o 31% więcej niż na koniec 2014 roku.

CM Gamma liczba pacjentówWarto również przyjrzeć się statystykom dotyczącym rodzajów najczęściej wykonywanych zabiegów oraz konsultacji lekarskich. Duży procent zabiegów artroskopowych oraz chirurgii kręgosłupa (w sumie 69%), a także 58,2% wizyt ortopedycznych potwierdza wysoką specjalizację w zakresie patologii narządu ruchu. Klinika świadczy również usługi z zakresu rehabilitacji, które cieszą się dużą popularnością wśród pacjentów – blisko 20 000 wizyt.


CM Gamma konsultacje
CM Gamma operacje

CM Gamma w liczbach:

  • 1970 m2 powierzchni na dwóch kondygnacjach,
  • 8 gabinetów lekarskich,
  • 2 sale operacyjne,
  • 14 łóżek szpitalnych, w tym 2 łóżka intensywnego nadzoru,
  • Ponad 100 osobowy zespół medyczny obejmujący współpracujących lekarzy specjalistów, fizjoterapeutów, techników elektroradiologii i zespół pielęgniarski.

Więcej informacji można znaleźć na www.cmgamma.pl

Jedna odpowiedź do “Polacy coraz chętniej stawiają na specjalistyczne, prywatne leczenie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.